De fapt nu este o discutie, ci este o intrebare. Mi-a fost selectionata lucrarea "Passacaglia pentru pian" pentru a-mi fi interpretata la festivalul international de muzica contemporana de la Sydney, "World New Music Days 2010", Australia.

Eugene Goossens Hall, ABC Ultimo Centre

Flower

Monday 3 May, 4pm
My Own Private Keyboard, Concert for ISCM Delegates
Kerry Yong, piano
Venue:  TBC
Dusan Bavdek [Slovenia]: Awakening
Iulia Cibisescu-Duran [Romania]: Passacaglia
other works TBC

Mi se asigura hotelel pentru a participa la festival si a-mi audia lucrarea. Transportul m-ar costa 1000 euro. Are idee cineva unde as putea sa-mi gasesc un sponsor pentru decontarea transportului (pentru ca Ministerul Culturii nu are bani) ?

Vizualizări: 337

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Mamoase. Copilaroase. Rasfatate. Victimizate. Pregatite (de orice). Orgolioase (pana la Dumnezeu). Sensibile (si inapoi). Cicalitoare (zi si noapte). Spirituale. Barfitoare (mai tot timpul). Discrete (numai cand au interesul). Serioase. Gratioase!. Slabe (cu dieta). Rubensiene (fara dieta). Feminine. Malitioase (zi si noapte). Sufletiste (ziua). Ganditoare (noaptea). Profunde (de sarbatori). Veninoase (arareori). Pline de compasiune. Cu simtul umorului. Cinice (niciodata prea mult). Sarcastice (dupa nunta). Grijulii (dupa botez). Resemnate (dupa al doilea divort). Implinite (dupa primul sau al doilea copil). Distruse (dupa primul avort). Renascute (dupa prima zi de scoala a copilului). Mature (la datorie). Luminate (dupa primul nepot). Sfarsite (dupa o despartire). Mancacioase (de la un ruj). Copilaroase (de la un zambet). Timide (de la o privire). Rosii in obrajori (de la un gand ascuns). Perverse (de la te miri ce). Senzuale (de la un sarut). Acre (din nimic). Sarmante (de la cercei). Rapitoare (e de la ei sau de la ea). Fericite (din mai nimic). Misterioase (din copilarie). Mistuite (din dragoste). Mironosite (din rochite sau fustite). Magulite (din auzite). Nepasatoare (dupa moft). Martire (din fire). Dulci (cu suflet din vata de zahar ars). Razboinice (in filme). Diafane (Primavara si Toamna). Translucide (tot pe atunci). Razvratite (de cate ori au chef). Transparente (de la suferinta). Opace (de la indiferenta). Usoare (de la bijuterii). Grele (de la ele). Subtiri (de la carte). Avute (de la parte). Sofisticate (din toate cate putin). Alambicate (din curiozitate). Complexate (din nedreptate). Neimpacate (din pacate). Puternice (din credinta). Senine (de la ochi). Fragile (de la glezne). Vulnerabile (de la sani). Soptite (de la buze). Supuse (de la genunchi). Plutitoare (de la par). Salbatice (de la natura). Fabuloase (pline de dor si dorinta). Icoane (pentru copiii lor). Femeile (ca un joc de cuvinte si de viata).
Femeile… Si pentru fiecare din aceste calitati le daruim cate un martisor!

http://www.foot.lx.ro/flash/flash/you_broke_heart.swf

Constantin Nitu
Apelul dvs a fost publicat și în revista online FALEZE DE PIATRA http://falezedepiatra.net/
Mult succes!
felicitari, e un lucru minunat!!!!
in locul tau nu as manca 4 luni si m-as duce la Sydney.
felicitari, e un lucru minunat!!!!
in locul tau nu as manca 4 luni si m-as duce la Sydney.
Deschide contul şi dă-ne o şansă să te trecem oceanele. Curaj!

L.E. Am văzut prea târziu data la care trebuia să pleci. Regret că ai trecut prin baia de iluzii şi imposibilităţi. Păcat!

Insignă

Se încarcă...

Statistici

Top Poetry Sites

© 2019   Created by Gelu Vlaşin.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor